Anasayfa / Genel / Tromboze Hemoroid Ameliyatı
945859_183789521778784_1031416337_n

Tromboze Hemoroid Ameliyatı

Halk arasında basur olarak bilinen hemoroidal hastalık, tıp teknolojisinin de ilerlemesiyle oldukça kolay bir şekilde tedavi edilebilmektedir. İnsanı günlük yaşantısında oldukça rahatsız eden hemoroidal hastalık erken tedavisi ile büyük sıkıntı olmaktan çıkıyor. Hemoroidal hastalık belirtileri dahilinde uzman bir doktora görünmek hastayı bu sıkıntıdan erken tedbirlerle kurtarabilmektedir. Hemoridal hastalığın belirtilerine bakacak olursak bunlar; makattan kan gelmesi, otururken acı hissetme, makatta ağrılar ve yanma şeklindedir. Bu durumu tetikleyen şeyler kabızlık, hamilelik, ishal, ayakta fazla kalma, iş gereği fazla oturma, karaciğer rahatsızlıkları, prostat şeklinde sıralabilir. Kötü tuvalet alışkanlığı, yanlış beslenme de hemoroidal hastalığı tetikleyen unsurlardır.

Hemoroide Karşı Ne Yapabilirim?

Hemoroidal hastalığa karşı, ilk evrelerde fark edildiği an doktor tavsiyeleri ile medikal yöntemlerle tedavi uygulanabilir. Yeme alışkanlığının düzenlenmesi, makat bölgesi için kremler, fitil ve ağrı kesiciler ile oturma banyosu hemoroidal hastalığın ilerlemesini durduracaktır. Ayrıca düzenli olarak yapılacak oturma banyoları ile makattaki damarların şişliğin inmesi sağlanabilir. Hemoroidal hastalığın 2. evresinde lastik bant uygulamaları, kurutucu madde injeksiyonu, ya da kızıl ötesi ışın kullanımı ile tedavi yöntemleri uygulanabilir. Ancak üçüncü ve dördüncü evrelerde hemoroidal hastalığa cerrahi tedavi gerekir.

Cerrahi Tedavi Yöntemleri

Hemoroidal hastalığa cerrahi yöntem dört farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlar klasik yöntem denilen açık hemoroidektomi, kapalı hemoroidektomi, dikişsiz hemoroidektomi, longo yöntemi (stapler) ve halk arasında hemoroid ameliyatı lazer olarak bilinen radyofrekans yöntemidir. Klasik yöntemde neşter veya diğer kesici aletler ile şişmiş yastıkçıklar kesilerek alınır. Ameliyat spinal anestezi altında yapıldığından belden aşağısı uyuşmuştur ve hasta bir şey hissetmez. Dikişsiz hemoroidektomide damar mühürleyici cihazlar ile hemoroidal bölgede işlem yapılır. Longo yöntemi denilen ve oldukça sık kullanılan bir diğer yöntemde dikişler stapler denilen araçlar ile içten dikişli şekilde yapılır. Dış kısımda dikiş olmadığı gibi iyileşme süreci de hızlıdır. Halk arasında lazerli tedavi diye bilinen radyofrekans yönteminde, makat bölgesindeki şişmiş yastıkçıklar radyofrekans ışınları ile kesilmektedir. Son teknoloji olan bu yöntem oldukça başarılı ve iyileşme süreci hızlıdır. Hemoroid pıhtılaşması dediğimiz tromboze hemoroid, çok büyük acı vermektedir ve acil tedavi gerektirir. Dış hemoroid ameliyatı ile bu pıhtılaşma önlenmelidir. Hemoroid pıhtılaşmasında cerrahi yöntem en kısa sürede uygulanmalıdır. Hemoroid ameliyatı iyileşme süreci uygulanacak tedaviye ve hemoroidin durumuna göre değişmekle beraber genel olarak hızlı olmaktadır. Hemoroid ameliyatı olanlar genellikle bu süreci hızlı atlatmaktadırlar. Hemoroid ameliyatı sonrası kanama veya hafif ağrılar doğal kabul edilir. Bu kısa bir zaman içerisinde geçecek bir süreçtir.

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları

Hemoroid ameliyatı fiyatları hastaneden hastaneye değişmekle birlikte Özel Meltem Hastanesi’nde oldukça uygun şekilde yapılmaktadır. Hemoroid ameliyat fiyatlarını 0 212 644 22 00’ı arayarak öğrenebilir, sağ tarafta size ayrılmış bölümü doldurarak aklınıza takılan tüm soruları anında sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …