Anasayfa / Genel / Tromboze Hemoroid Ameliyatı İzleyerek Görün
hamilelikte_kabizlik_cozumu

Tromboze Hemoroid Ameliyatı İzleyerek Görün

Halk arasında belki de en acı veren hastalıklardan biri olarak bilinen basur yani diğer adıyla hemoroid tedavi edilmediği takdirde büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Makatta ağrı, kanama ile başlayan hemoroidal hastalık ilk evrelerde medikal tedavi ile iyileşebilmektedir. İlerleyen safhalarda muhakkak cerrahi tedavi gerektiren hemoroidal hastalık alanında uzman bir doktor tarafından dikkatlice ele alınmalıdır.

Tromboze dediğimiz hemoroidal yapının pıhtılaşması ile dışa çıkması hastaya büyük acı vermektedir ve bu safhaya gelmeden muhakkak tedavi edilmelidir. Hemoroid ameliyatı olanlar genellikle bu pıhtılaşma durumundan çok büyük acı hissettiklerinden bahsederler. Bu nedenle tromboze hemoroid ameliyatı ileri safhada olup ameliyat edilmediği takdirde büyük sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Tromboze hemoroid ameliyatı sonrası hasta iyileşme evresinden geçer ve doktorun da tavsiyeleriyle bu evreyi çabuk atlatır. Pıhtılaşmaya meydan vermemek ve hemoroidal hastalığım tromboze şekli ile acı çekmemek için ilk belirtiler dahilinde uzman cerraha görünülmelidir. Cerrah, eğer hastalık ilk evrelerde ise medikal yöntemler uygular.

Hemoroidal Hastalığın Medikal Tedavisi

Hemoroidal hastalık ilk iki evrede eğer doktor da uygun görürse medikal yöntemlerle tedavi edilebilir. Bunlar kremler, fitil ve ağrı kesiciler ile düzenli bir şekilde yapılacak oturma banyolarıdır. Hemoroid ikinci evrede lastik bant uygulaması, kurutucu madde injeksiyonu ya da kızılötesi ışın kullanılarak tedavi edilebilmektedir.

Hemoroidal Hastalığın Cerrahi Tedavisi

Hemoroid ameliyatı 3 ve 4. derecede yapılmaktadır. Hemoroid ameliyatının 4 farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri klasik yöntemdir. Bu yöntem açık hemoroidektomi, kapalı hemoroidektomi şeklinde yapılır. Klasik yöntem neşter veya kesici aletler ile yapılmaktadır. Diğer bir yöntem dikişsiz hemoroidektomidir. Bu yöntemde dikiş atılmaz. Damar mühürleyici aletler ile yapılır. Dikiş olmadığı için iyileşme süresi de kısadır. Longo yöntemi denilen yöntemde ise stapler adı verilen aletler ile dikişler içten atılmaktadır. İşlem sonrası dikişler içten atıldığı için dışarıda herhangi bir dikiş izi olmaz. Halk arasında hemoroid ameliyatı lazerli yöntem diye bilinen radyofrekans yönteminde ise, zararlı doku radyofrekans dalgalarıyla kesilmektedir. Tıp teknolojisinin geldiği son nokta ile bu işlem oldukça tercih edilen ve oldukça sağlıklı bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Tüm ameliyatı yöntemlerinde amaç şişmiş yastıkçıkların alınmasıdır.

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları

Hemoroid ameliyatı fiyatları, tedavinin yapılacağı hastaneye göre değişmektedir. Özel Meltem Hastanesi hemoroid ameliyatı fiyatlarını en uygun şekilde tutmakta ve bu sorunu yaşayan insanların bu tedaviden yararlanmasını sağlamaktadır. Hemoroid ameliyat fiyatlarını öğrenmek için irtibat numarası olan 0 212 644 22 00’ı arayabilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …