Anasayfa / Genel / Tromboze Hemoroid Ameliyatı ile Bu Acıdan Kurtulun
82301bdd

Tromboze Hemoroid Ameliyatı ile Bu Acıdan Kurtulun

Günümüzde en çok şikayet konusu olan hastalıklardan biri se şüphesiz hemoroidal hastalıktır. Halk arasında basur olarak bilinen hemoroidal hastalık, makat ve kalın bağırsağın sonunda rektumdaki kan damarlarının şişmesi durumudur. Bu durum oldukça acı verdiği gibi insanın sosyal yaşantısında da sıkıntılara neden olmaktadır. Hemoroidal hastalık ilerlediği takdirde bu kan damarları makattan dışarı çıkacak duruma gelir. Böyle bir durumda hasta çok acı çeker. Tromboze hemoroid, kan damarlarının pıhtılaşması ile dışarıya doğru sarkar ve çok acı verir. Tromboze hemoroid ameliyatı ile dışarıya kadar çıkmış bu pıhtılaşmış yapı alınmaktadır. Hemoroid ameliyatı ilk evrelerde medikal yöntemlerle tedavi edilebilse de ilerleyen evrelerde cerrahi müdahale gerektirmektedir.

Hemoroid (Basur) Kimlerde Görülür?

Hemoroidal yapının oluşması bazı hastalıkların veya durumların tetiklemesi neticesinde meydana gelir. Örneğin gebelik, kronik öksürük, karaciğer rahatsızlıkları, ishal, kabızlık, uzun süre ayakta durma, uzun süre oturma, kötü beslenme ve kötü tuvalet alışkanlıkları ile kendini belli eder. Ikınmaya bağlı olarak hemoroidal yapının ortaya çıkması hızlanır.

Hemoroid (Basur) Tedavi Süreci

Hemoroidal hastalığın 4 evresi vardır. İlk iki evrede medikal yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. İlaçlar, kremler, fitil, ağrı kesici ve oturma banyoları ile hemoroidal hastalık ilerlemeden durdurulabilir. Ayrıca ikinci evrede uygulanacak olan lastik bant uygulaması, kurutucu madde injeksiyonu, kızılötesi ışın kullanılarak şişmiş yastıkçıklar tedavi edilebilir. Bu hastanın muayenesinden sonra belli olacaktır.

Hemoroidal hastalık 3. ve 4. evrede cerrahi yöntemlerle tedavi edilir. Bunlardan biri klasik ameliyat dediğimiz açık hemoroidektomidir. Bu yöntemde neşter veya kesici aletler kullanılmaktadır. Hastaya spinal anestezi yapıldığı için belden aşağısını hissetmemektedir. Ameliyat ağrısız ve rahat geçer. Diğer bir yöntem olan Longo yöntemi, stapler denilen içten dikiş atmaya yardımcı aletler ile yapılmaktadır. İçten dikiş atıldığı için dış kısımda dikiş yoktur. İyileşme süresi de oldukça kısadır. Dikişsiz hemoroidektomi denilen başka bir yöntemde damar mühürleyici aletler ile ameliyat yapılmakta ve herhangi bir dikiş bulunmamaktadır. Bu yöntem de oldukça sağlıklı olup hızlı bir iyileşme süreci gözlemlenir. Halk arasında hemoroid ameliyatı lazer yöntemi olarak bilinen yöntem aslında radyofrekans yöntemidir ve radyo dalgalarıyla şişmiş yastıkçıklar kesilmektedir. Gelişen teknoloji ile birlikte oldukça sık tercih edilen bu yöntemde iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Hangi yöntemin uygulanacağı hemoroidal hastalığın yapısı ve doktor muayenesinden sonra belli olacaktır. Bu nedenle bu şikayetler ile gelenlere mutlaka kolonoskopi yapılmalıdır.
Hemoroid ameliyatı sonrası bakım önemlidir. Doktor tavsiyeleri ile ilaçlar, kremler ve oturma banyo seansları muhakkak uygulanmalıdır. Hemoroid ameliyatı sonrası beslenmeye dikkat edilmelidir. Doktorun tavsiye edeceği diyet programları uygulanmalı ve yeme alışkanlıkları düzenlenmelidir.

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları

Hemoroid ameliyatı fiyatları ameliyatın yaptırılacağı kuruma göre değişmektedir. Özel Meltem Hastanesi hemoroid ameliyatı fiyatlarını oldukça uygun bir şekilde tutarak bu sıkıntıyı yaşayan herkesin ameliyat olmasını sağlamaktadır. Hemoroid ameliyatı bayan doktorları da bulunan Özel Meltem Hastanesi hemoroid sorununu ortadan kaldırıyor. Hemoroid ameliyat fiyatlarını öğrenmek için 0 212 644 22 00’ı arayabilir veya sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …