Anasayfa / Genel / Lazerle Hemoroid Ameliyatı
bel_agrisi

Lazerle Hemoroid Ameliyatı

Hemoroid pek çok insanın hayatını sıkıntıya sokmaktadır. Bu hastalık gündelik yaşamda, okulda, iş yerinde veya sosyal ortamlarda insanı huzursuz eden bir hastalıktır. Tedavi edilmediği takdirde ilerleyen hemoroid, makattan dışarı çıkacak duruma geldiğinde insana oldukça büyük acı verir. Genel olarak hemoroid ameliyatındaki amaç yıpranmış dokuları almak ve bölgeyi sağlıklı tutmaktır. Bunun için pek çok yöntem vardır. Hemoroid, diğer adıyla basur öncelikle medikal yöntemlerle tedavi altına alınmaya çalışılır. Doktorun tavsiyeleri doğrultusunda alınacak medikal önlemler oldukça basittir.

Hemoroide sebep olan bazı rahatsızlıklar eğer başından önlenirse basurun ilerlemesi de önlenmiş olur. Örneğin kabızlık, ishal gibi rahatsızlıklar hemoroidin oluşmasında etkilidir. Kabızlık ilaçları, ishal yapmayı önleyici ilaçlar ile bu rahatsızlıkların önüne geçilebilir. Yine şişmanlık da hemoroidin oluşmasında etkilidir. Bu nedenle düzenli beslenmeye dikkat edilmelidir. Eğer varsa alkol ve acı yemek tüketimine son verilmelidir. Mide basıncı hemoroidi tetikler bu nedenle tuvalet esnasında ıkınmadan kaçınılmalıdır. Tuvalet alışkanlığı düzenlenmelidir. Tuvalette fazla uzun kalmamak önemlidir. Yine bir başka etken ayakta fazla kalmaktır. Ayakta uzun süre kalanlar ve öğretmenlik gibi meslek gereği ayakta durmak zorunda kalanlarda basur yani hemoroid oldukça sık görülür.

Hemoroidin Medikal Tedavisi

Hemoroid medikal tedavisi, hemoroid daha ilk evrelerdeyken uygulanır. İlk iki evrede hemoroid için medikal tedaviler oldukça faydalıdır. Doktorun önereceği bazı ilaçlar hemoroidin ilerlemesini durdurabilir. Bunlar kremler, fitil ve ağrı kesicilerdir. Bunun yanında günde 15-20 dakikalık oturma banyosu hemoroidin şişliğini almakta ve makat bölgesini rahatlatmaktadır. Hemoroid basur ameliyatı ise ilerleyen hemoroid evrelerinde uygulanmaktadır.

Hemoroidin Cerrahi Tedavisi

Hemoroid ameliyatında kullanılan birkaç teknik vardır. Klasik cerrahi yötenmin dışında teknolojik yeni yöntemler de oldukça sağlıklı sonuçlar vermektedir. Bunlardan biri Ruber bant ligasyon denilen yöntemle yani lastik bant ile boğma yöntemidir. Diğer bir yöntem olan laser denilen, halk arasında lazerle tedavi şeklinde bilinen tedavidir. Hemoroid ameliyatı lazer tedavisi ile hemoroid bölgesi yakılır ve kanama durdurulur. Laser tedavisi ile 1., 2. ve 3. evrelerdeki hemoroidal yapıdan 1 haftada kurtulmak mümkündür. Bunun dışında Sklerozan ilaçlarla kurutma yöntemi de oldukça ağrısız ve sağlıklıdır. Hemoroid ameliyatı videosu izleyerek bu süreci daha yakından görebilirsiniz.

Radyofrekans yönteminde kesme işlemi radyofrekans dalgaları ile yapılmaktadır. Isı enerjisiyle kesme işlemi olan Elektrokoter yöntemi de yine uygulanan başka bir yöntemdir. Bu tekniklerden hangisinin kullanılacağı hemoroidin yapısına bağlı olarak doktor muayenesinden sonra kararlaştırılmaktadır. Hemoroid ameliyatı iyileşme süreci de oldukça hızlıdır.

Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye değişmekle beraber Özel Meltem Hastanesi’nde oldukça uygun şekilde yapılmaktadır. Etik olarak fiyat belirtmek doğru olmadığından ana sayfadaki irtibat numarasını arayarak hemoroid ameliyat fiyatları hakkında bilgi alabilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …