Anasayfa / Genel / Lazerle Hemoroid Ameliyatı Fiyatları
hemo1

Lazerle Hemoroid Ameliyatı Fiyatları

Bilindiği gibi teknolojik gelişmeler ile pek çok cerrahi tedavi şimdi oldukça kolay şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri de kuşkusuz hemoroidal hastalık ameliyatıdır. Hemoroidal hastalık, halk arasında basur olarak bilinir ve oldukça sancılı bir hastalıktır. Bu rahatsızlık genellikle gebelik dönemlerinde bayanlarda, ishal, kabızlık gibi rahatsızlıkları bulunanlarda, kronik öksürük sıkıntısı olanlar, karaciğer rahatsızlıkları, ayakta fazla duranlarda veya fazla oturanlarda sıklıkla görülür. Hemoroidal hastalığın belirtileri dahilinde tedavi edilmesi gerekmektedir. Hemoroidal hastalık ilk evrelerde medikal yöntemle tedavi edilebilmektedir.

Hemoroidal Hastalığın (Basur) Belirtileri Nedir?

Hemoroidal hastalığın en büyük belirtisi büyük tuvalet sırasında kan görülmesidir. Makat bölgesinde yanma, sızı, şiddetli ağrılar ile oturma sıkıntısı yaşamaya başlamak hemoroidal hastalığın belirtilerine işarettir. Ve bu işaretlerle hemen bir doktora görünmek gerekmektedir. Hemoroidal hastalık ihmal edilmemelidir. İlerlediği takdirde çok daha ciddi sorunlara neden olabilmektedir.

Hemoroidal Hastalıkta Medikal Yöntemler

Hemoroidal hastalık birinci ve ikinci evrelerde medikal tedbirler ile iyileştirilebilmektedir. Peki bu medikal tedavi nasıl olmaktadır. Doktorun da önerileriyle kremler, ağrı kesici, fitil ve ilaçlar ile hemoroidal hastalık ilerlemeden durdurulabilmektedir. Düzenli olarak yapılacak oturma banyoları şişmiş ve ağrılı dokuları indirecektir. Hemeoroidal hastalığın ikinci evresinde ise lastik bant uygulaması, kurutucu madde enjeksiyonu ve kızılötesi ışın tedavisi hemoroidal hastalığı ilerlemeden önlemenin yoludur. Bu evrelerdeki hemoroidal hastalık doktor öneri ve tavsiyeleriyle ilerlemeden durdurulabilir. Doktor hemoroidal hastalığın evresine göre uygulamayı yapacaktır. İlerlemiş hemoroidal hastalık için ise cerrahi yöntemler kullanılacaktır.

Hemoroidal Hastalıkta Cerrahi Yöntemler

Hemoroidal hastalık üçüncü ve dördüncü evrelerde cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir. Peki nedir bu cerrahi yöntemler? Hemoroid ameliyatı nasıl yapılır diye soracak olursak; hemoroidal hastalığın tedavisinde dört farklı yöntem kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi klasik yöntem dediğimiz neşter veya kesici başka aletler ile yapılan ameliyattır. Bu ameliyat sırasında spinal anestezi denilen belden aşağısı uyuşturulan anestezi türü uygulandığından hasta ameliyat sırasında herhangi bir şey hissetmez. Açık ve kapalı hemoroidektomi denilen iki şekilde yapılmaktadır. Bir başka yöntem olan ve sıkça kullanılan Longo yönteminde ise ameliyat stapler adı verilen tek kullanımlık, içten dikiş atmaya yarayan alet ile yapılır. Bu alet ile içten dikiş atılır ve dış kısımda bir şey olmaz. Bu yöntemde hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süreci de oldukça kısa olur. Diğer bir yöntem olan dikişsiz hemoroidektomide ameliyat sonunda dikiş atılmaz. Damar mühürleyici cihazlar ile ameliyat dikişsiz olarak yapılır. Günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle oldukça tercih edilen bir yöntemde halk arasında hemoroid ameliyatı lazer yöntemi olarak bilinen radyofrekans yöntemidir. Bu yöntemde şişmiş doku radyo dalgalarıyla kesilmektedir. Kullanılacak yöntemin birbirinden çok büyük üstünlüğü yoktur. Hangi yöntemin kullanılacağı doktora ve hemoroidal yapının durumuna bağlıdır. Hemoroid ameliyatı olanlar bu süreci oldukça hızlı atlatmaktadırlar.

Hemoroid ameliyatı sonrası beslenmeye dikkat edilmelidir. Doktorun tavsiye edeceği diyet programlarına mutlaka uyulmalıdır. Kabız olmaktan mutlak suretle kaçınılmalıdır. Ara ara yapılacak olan oturma banyoları hemoroid ameliyatı sonrası makat bölgesine iyi gelecektir.

En Uygun Fiyatlarla Hemoroid Ameliyatı

İşin maddi boyutuna bakacak olursak; hemoroid ameliyatı fiyatı hastaneden hastaneye farklılık göstermektedir. Özel Meltem Hastanesi hemoroid ameliyatı fiyatlarını oldukça uygun şekilde yapmaktadır. Fiyat belirtmek etik açıdan doğru olmadığından hemoroid ameliyatı fiyatlarını 0 212 644 22 00’ı arayarak veya sağ tarafa sizler için ayrılmış olan formu doldurarak öğrenebilirsiniz.

 

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …