Anasayfa / Genel / İç Hemoroid Ameliyatı İzleyerek Bilgi Sahibi Olun
936224_461903480560058_987189563_n

İç Hemoroid Ameliyatı İzleyerek Bilgi Sahibi Olun

Toplumda yaygın olarak görülen hemoroidal hastalık yani diğer adıyla basur, tedavi edilmediği takdirde büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Basur dediğimiz oluşum, makat ve kalın bağırsağın sonundaki şişmiş damarlardır. Bu damarlar şişmekle birlikte büyük acı vermekte, tedavi edilmediği takdirde anüsten dışarı çıkabilecek bir hal almaktadır. Hemoroidal hastalık 3 kişiden birinde muhakkak görülmekle beraber çeşitli tedavi yöntemleriyle ortadan kaldırılabilmektedir. Hemoroidal hastalık ilk iki evrede medikal yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Doktor tavsiyesi ile alınacak kremler, fitil ve ağrı kesiciler hemoroidal hastalık henüz ilk evrelerdeyken etkili olmaktadır. Düzenli olarak yapılacak olan oturma banyoları ise şişmiş hemoroidal yapıyı indirecektir. Bunun dışında hemodoidal hastalık ikinci evredeyken lastik bant uygulaması, kurutucu madde injeksiyonu ya da kızılötesi ışın kullanılarak şişmiş yastıkçıklar tedavi edilebilirler. Doktor kontrolünden sonra hemoroidal hastalığın hangi evrede olduğu ve nasıl bir tedavi uygulanacağı belirlenecektir.

Hemoroidal belirtilerine değinecek olursak; hemoroidal hastalığın en belirgin şekli makattan kan gelmesidir. Büyük tuvalet esnasında ağrı, kanama hemoroidal hastalığın olduğuna işarettir. Hemoroidal hastalık daha çok hamile kadınlarda, ayakta fazla duranlar, kabızlık veya ishal hastalığı sık geçirenler, kronik öksürüğü olanlar, karaciğer rahatsızlıkarı veya prostat şikayeti olanlarda görülür. Bu tip durumlarda muhakkak doktor muayenesine gidilmelidir.

3. ve 4. Evredeki hemoroidal hastalık cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir. Bu cerrahi yöntemler açık ve kapalı hemoroidektomi, dikişsiz hemoroidektomi, Longo yöntemi, halk arasında lzerli yöntem denlien radyofrekans yöntemi şeklindedir. Açık hemoroidektomi klasik yöntemle yapılan, yani neşter veya kesici aletlerle yapılan açık ameliyattır. Şişmiş hemoroidal yapı kesilerek alınır ve bölge temizlenir. Dikişsiz hemoroidektomi ise damar mühürleyici aletlerle dikiş atılmadan yapılır. Longo yöntemi denilen yöntemde stapler adlı içten dikiş atılan alet ile içten dikiş yapılır. Bu yöntemde içten dikiş olduğu için dışta bir şey yoktur. Sıklıkla tercih edilen bu yöntem oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Halk arasında hemoroid ameliyatı lazerli yöntem olarak bilinen radyofrekans yönteminde ise şişmiş damarlar radyofrekans dalgaları ile kesilir. Gelişen teknoloji ile bu yöntem de sıklıkla tercih edilmektedir. İnternette hemoroid ameliyatı videosu izleyerek iç hemoroid, dış hemoroid operasyonları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hemoroid ameliyatı sonrası süreçte beslenme ile ilgili bazı uygulamalara gidilmeli, tuvalet alışkanlığı düzenlenmeli ve doktorun önereceği ilaçlar muhakkak kullanılmalıdır. Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süreci ise uygulanacak yönteme göre değişmektedir. Hemoroid ameliyatı olanlar sürecin oldukça rahat geçtiğini belirtmektedirler. Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye değişmektedir. Özel Meltem Hastanesi hemoroid ameliyat fiyatlarını en uygun şekilde ayarlamakta, bu rahatsızlığı yaşayan herkesin bu ameliyattan yararlanmasını sağlamaktadır. Hemoroid ameliyat fiyatlarını irtibat numarası olan 0 212 644 22 00’ı arayarak öğrenebilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …