Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatında Fiyatı Uygun ve Kaliteli Olanı Seçin
ağrı2

Hemoroid Ameliyatında Fiyatı Uygun ve Kaliteli Olanı Seçin

Hemoroidal hastalık, halk arasındaki adıyla basur eğer ihmal edilirse ileride çok büyük sıkıntılara neden olabilmektedir. Hemoroidal hastalığın tedavisi için öncelikle hemoroidal hastalığın yani basurun ne olduğunu bilmek gerekir. Basur; makat ve rektumdaki (kalın bağırsağın sonu) kan damarlarının şişmesi durumudur. Bu şişen yastıkçıklar ilerleyen evrelerde makattan dışarı çıkacak duruma gelmektedir. Bu evreye gelmeden önce alınacak tedbirler önemlidir.

Hemoroid tedavisi ilk evrelerde medikal yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Bu medikal yöntemler ilk iki evrede uygulanır. İlaçlar, ağrı kesiciler, fitil ve kremler ile uygulanacak oturma banyoları hemoroidal hastalığın ilk evrelerde ilerlemesini durdurmaktadır. Ayrıca ikinci evrede uygulanacak olan lastik bant uygulaması, kurutucu madde enjeksiyonu, kızılötesi ışın tedavisi de hemoroidal hastalığı ilk evrelerde engellemektedir.

Hemoroidal hastalık 3. ve 4. evrelerde cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilmektedir. Uygulanacak cerrahi tedavinin 4 ayrı yöntemi vardır. Bunlardan biri klasik ameliyat dediğimiz açık hemoroidektomi ve kapalı hemoroidektomidir. Ameliyatta neşter veya kesici başka malzemeler kullanılmakta, hastaya spinal anestezi yapıldığı için ameliyat esnasında hiçbir şey hissetmemektedir. Ameliyatta şişmiş doku alınarak sağlam yapı bırakılmaktadır. Bir başka ameliyat yöntemi olan Longo yönteminde ise ameliyat stapler denilen içten dikiş atmaya yarayan tek kullanımlık alet ile yapılır. İçten dikiş atıldığı için dış kısımda bir şey yoktur. İyileşme süresi de bir o kadar hızlıdır. Diğer bir yöntem olan dikişsiz hemoroidektomi de dikiş kullanılmaz, damar mühürleyici aletler ile ameliyatı dikişsiz yapılır. Halk arasında hemoroid ameliyatı lazer yöntemi olarak bilinen diğer bir yöntemde şişmiş hemoroidal yapı radyofrekans dalgaları ile kesilmektedir. Hemoroid ameliyatı olanlar bu yeni teknolojiyi tercih etmekle beraber oldukça memnun kalmaktadırlar. Hangi yöntemin uygulanacağı doktor muayenesinden sonra hemoroidal hastalığın durumuna göre yapılmaktadır.

Hemoroid Ameliyatı Sonrası

Hemoroid ameliyatı sonrası hasta 4-5 saat içerisinde ayağa kalkmaktadır. Hasta ağızdan beslenmeye başlayabilir. Hemoroid ameliyatı sonrası tuvalete çıkış önemlidir. Takip edilmesi gerekir. Hemoroid ameliyatı sonrası kanama ilk tuvalet esnasında görülebilir ama bu ilk etapta beklenen bir şeydir. Hasta bir gece gözetim altında kalır, ertesi gün evine gidebilir. Hemoroid ameliyatı sonrası beslenme bu noktadan sonra önemli olacaktır. Doktorun önereceği diyet programları ve oturma banyoları muhakkak uygulanmalıdır.

Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye değişmekle birlikte Özel Meltem Hastanesi’nde oldukça uygun şekilde yapılmaktadır. Hemoroid ameliyatı fiyatlarını öğrenmek için irtibat numarası olan 0 212 644 22 00’ı arayabilir veya sağ tarafta sizler için hazırlanmış formu doldurarak aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …