Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Sonrası Beslenmeye Dikkat Edin
377009_286534578069576_1819458124_n

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Beslenmeye Dikkat Edin

Hemoroidal hastalık erken teşhiste oldukça rahat şekilde tedavi edilebilmektedir. Hemoroidal hastalık, halk arasında basur olarak bilinir ve makat ve rektumdaki (kalın bağırsağın son kısmı) kan damarlarının şişmesi durumudur. Hemoroid hastalığı daha çok hamile kadınlarda, karaciğer ve prostat rahatsızlıkları olanlarda, kabızlıklıkta, ishal durumlarında, ayakta fazla kalma veya iş gereği fazla oturanlarda, kronik öksürüğü bulunanlarda sıklıkla görülmektedir.

Hemoroidal hastalık belirtileri dahilinde mutlaka doktora görünülmelidir. Hemoroidal hastalık ilk iki evrede medikal yöntemler ile tedavi edilebilir. Bu medikal tedaviler kremler, fitil, ağrı kesicilerdir. Bunun yanında oturma banyosu da muhakkak yapılmalıdır. Hemoroidal hastalığı tetikleyen en büyük etkenlerden biri beslenmedir. Fazla acılı, baharatlı yiyecekler, kabızlığa neden olabilecek beslenme şekli ile fazla alkol tüketimi hemoroidi tetiklemektedir. Bu nedenle hemoroidal hastalığın ilerlememesi için beslenmeye dikkat edilmelidir.

Hemoroid ameliyatı 3. ve 4. Evrelerde yapılır. Klasik cerrahi yöntemin yanı sıra, dikişsiz dediğimiz yöntem ile damar mühürleyici aletler vasıtasıyla bu ameliyat gerçekleştirilmektedir. Longo yönteminde ise stapler adı verilen içten dikiş atmaya yarayan aletler ile hemoroidal hastalık tedavi edilir. Halk arasında lazerli tedavi olarak bilinen radyofrekans yöntemi ile tedavide ise şişmiş hemoroidal yapı radyo dalgaları ile kesilmektedir. Hemoroid ameliyatı lazerli diye bilinen radyofrekans yöntemi oldukça başarılı sonuç vermektedir. Hangi yöntemin uygulanacağı doktor muayenesinden sonra belirlenmektedir. Kullanılacak yöntemin birbirinden çok büyük üstünlüğü yoktur. Hemoroid ameliyatı video izleyerek süreç hakkında fikir sahibi olmanız mümkündür.
Hemoroid ameliyatı sonrası hasta bir gece gözetim altında kalmaktadır. Hemoroid ameliyatı sonrası beslenmeye hemen başlanabilir. İlk tuvalete çıkış önemlidir. İlk tuvalette ağrı olması doğaldır. Ayrıca kan da görülebilir ama bunlar normal karşılanır. Hasta ertesi gün evine gidebilir. Doktorun tavsiyeleri ve verdiği ilaçlar kullanılarak kısa zamanda iyileşme sağlanır. Doktorun vereceği diyet programı muhakkak uygulanmalıdır.

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları Hakkında Bilgi Alın

Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye değişmektedir. Bu hastalık alanında uzman doktorlar ile tedavi edilmelidir. Bu nedenle gidilecek hastane ve seçilecek doktor çok önemlidir. Hemoroid ameliyatı fiyatları Özel Meltem Hastanesi’nde oldukça uygun şekilde yapılmaktadır. Etik olarak internette fiyat belirtmek doğru olmadığından irtibat numaramız 0 212 644 22 00’ı arayarak hemoroid ameliyatı fiyatlarını öğrenebilir, sağ tarafta sizler için ayrılmış formu doldurarak hemoroid hakkında aklınıza gelen her şeyi sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …