Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Sonrası Ağrılara Karşı Tedbir Alın
10953

Hemoroid Ameliyatı Sonrası Ağrılara Karşı Tedbir Alın

Hemoroid ameliyatı bilindiği üzere halk arasında basur adı verilen rahatsızlığın tedavisidir. Bu tedavi hemorodin derecesine ve durumuna göre değişmektedir. Hemoroidal hastalık, makatta veya rektumda yani kalın bağırsağın son kısmında bulunan kan damarlarının genişlemesidir. Bu genişlemeyle birlikte makatta büyük ağrılar, yanmalar meydana gelmektedir. Büyük tuvalet yaparken makattan kan gelme durumu hemoroidin en büyük habercisidir. Böyle bir durumda derhal doktora görünülmesi gerekir.
Hemoroidal hastalık tedavisi ilk evrelerde medikal yöntemlerle olmaktadır. Doktorun önereceği ilaçlar, fitil ve ağrı kesiciler ile oturma banyo seansları hemoroidal hastalığı ilk evrelerde iyileştirebilmektedir. Ayrıca ikinci evrede uygulanacak olan lastik bant uygulaması, kurutucu madde enjeksiyonu, kızılötesi ışınlarla hemoroidal hastalık tedavisi mümkündür. 3. ve 4. evrelerde genel olarak cerrahi yöntem kullanılmaktadır.

Hemoroidal hastalığın cerrahi tedavisi dört farklı yöntemle yapılmaktadır. Birincisi klasik yöntem dediğimiz açık hemoroidektomidir. Yani hastanın spinal anestezi altında bel ve altı uyuşturulması sonucu ameliyatta hiçbir şey hissetmemesi ile neşter (bistün) vasıtasıyla ameliyatın gerçekleşmesidir. Başka bir yöntem olan dikişsiz hemoroidektomide dikiş atılmaz, hemoroidler damar mühürleyici aletler ile tedavi edilmektedir. Bir başka tedavi yöntemi Longo yöntemi ise oldukça sık kullanılmaktadır. Bu yöntemde ameliyat stapler denilen içten dikiş atmaya yarayan aletler ile yapılmaktadır. İçten dikiş atıldığı için dış kısımda bir şey yoktur. İyileşme süresi de oldukça hızlıdır. Hemoroidal hastalığın bir başka tedavisi de halk arsında hemoroid ameliyatı lazer yöntemi diye bilinen radyofrekans yöntemidir. Bu yöntemde şişmiş hemoroidal yapı radyo dalgaları ile kesilmektedir. Gelişen teknoloji ile hemoroid ameliyatı artık daha kolay.

Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süreci hemoroidin durumuna ve ameliyat tekniğine göre değişmektedir. Yine de hemoroid ameliyatı iyileşme süresi nedir diye soracak olursak ortalama 3 hafta ile 6 ay arasında değişmektedir. Hemoroid ameliyatı sonrası ağrılar doktorun vereceği ilaç ve uygulamalar ile geçecektir. Hemoroid ameliyatı sonrası beslenme oldukça önemlidir. Doktorun vereceği diyet programı mutlaka uygulanmalıdır. Acı ve baharat yemekten kaçınılmalıdır.

Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye değişiklik gösterir. Özel Meltem Hastanesi hemoroid ameliyatı fiyatlarını uygun şekilde tutmakta, bu sıkıntıyı yaşayan herkesin bu ameliyatı olmasını sağlamaktadır. Hemoroid ameliyatı fiyatlarını 0 212 644 22 00’ı arayarak öğrenebilir veya sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …