Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılıyor
hemoroid

Hemoroid Ameliyatı Nasıl Yapılıyor

Toplumumuzda oldukça sık görülen hemoroidal hastalık, erken tedavisi ile büyük sıkıntıların yaşanmasını önlemektedir. Hemoroid ameliyatı klasik yöntem denilen yöntemle açık veya kapalı şekilde yapılmaktadır. Bunun yanında Longo yöntemi denilen stapler cihazlar ile yapılan bir yöntem vardır. Bu işlem içten dikişli yapılır. Dış kısımda dikiş yoktur. Bu yöntem ile uygulanan hemoroid ameliyatı sonrası ağrı çok azdır. Dikişsiz yöntem dediğimiz dikişsiz hemoroideltomide ise, ameliyat damar mühürleyici cihazlar ile dikişsiz yapılır. Bu yöntemde ağrı az olduğu gibi iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Hangi yöntem ile hemoroid ameliyatı yapılacağı doktor muayenesinden sonra kararlaştırılmaktadır.

Hemoroid, ilk evrelerde medikal tedavi yöntemleri ile iyileştirilebilmektedir. Bunlar doktorun belirleyeceği diyet programları, ağrı kesiciler fitil ve kremler olmaktadır. Ayrıca sık sık yapılması önerilen oturma banyoları ile hemoroidal hastalığın ilerlemesi önlenebilmektedir.

Hemoroidal Hastalıkta Cerrahi Yöntemler

Hemoroidal hastalığın tedavisinde kullanılan bir takım yöntemler vardır. Bunlar klasik açık, kapalı, dikişsiz, longo, radyofrekans yöntemlerdir. Klasik cerrahinin yanı sıra ilerleyen teknoloji ile birlikte dikişsiz mühürleyici aletler ile yapılan hemoroid ameliyatı ile hem ağrı daha az olmakta hem de süreç hızlı işlemektedir. Halk arasında hemoroid ameliyatı lazer yöntem denilen radyofrekans yöntemi, radyo dalgaları ile hemoroidal şişmiş dokuların kesimi gerçekleştirilmekte ve iz bırakmadan hastayı sağlığına kavuşturmaktadır. Longo dediğimiz stapler hemoroidektomi yöntemi ile, stapler denilen cihaz vasıtasıyla dikişler içten yapılmaktadır. Dış kısımda dikiş yoktur. Bu yöntem ile iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Yeni teknikler ile hemoroid ameliyatı oldukça hızlı ve sağlıklı bir şekilde yapılmaktadır.

Hemoroid Ameliyatı Sonrası

Hemoroid ameliyatı sonrası dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Hemoroidal hastalıktan sonra doktorun da tavsiyeleri ile bazı özel krem ve merhemler kullanılabilir. Ara ara yapılacak oturma banyoları ameliyattan sonra yine iyi gelecektir. Hemoroid ameliyatı sonrası tuvalet önemlidir. İlk dışkılamada ağrı veya kanama olabilir bu doğal karşılanır. Hemoroida ameliyatı sonrası beslenme alışkanlığı da düzene sokulmalıdır. Lifli yiyecekler tercih edilmeli ve tuvalet alışkanlığı düzene sokulmalıdır. Tuvalette uzun saatler geçirilmemelidir.

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları Nedir?

İşin maddi boyutuna bakacak olursak ve hemoroid ameliyatı ne kadar diye sorarsak, Hemoroid ameliyatı fiyatları, ameliyatın yaptırılacağı hastaneye göre farklılık göstermektedir. Özel Meltem Hastanesi, hemoroid ameliyat fiyatlarını en uygun şekilde belirlemekte, bu hastalık ile boğuşan insanların dertlerine çare olmaktadır. Etik olarak fiyat belirtmek doğru olmadığından 0212 644 22 00’ı arayarak hemoroid ameliyat fiyatları hakkında bilgi alabilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan her soruyu anında sorabilirsiniz.

 

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …