Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Kaç Saat Sürer
doktor_ameliyat_mkl

Hemoroid Ameliyatı Kaç Saat Sürer

Hemoroid ameliyatı gelişen tıp teknolojisi ile oldukça uygun şekilde yapılmaktadır. Uygulanacak tedavi yöntemi ile hasta bu sıkıntıdan kurtulacaktır. Hemoroidal hastalığa müdahale, evresine göre değişmektedir. Hemoroidal hastalık 4 evreden oluşmaktadır. İlk evrede hafif ağrı ve sızı varken ikinci evrede kanama ve makatta ağrılar iyice kendini belli etmektedir. Hemoroidal hastalık ilk evrelerde doktor tavsiyesi ile medikal yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.

Hemoroidal hastalık belirtileri ile mutlaka bir doktora görünülmelidir. Doktor ilk evrede vereceği medikal destek ile hemoroidal hastalığın ilerlemesini engelleyebilir. Merhemler, fitil ve ağrı kesiciler ile hemoroidal hastalık ilk evrede engellenebilmektedir. Ayrıca uygulanacak olan oturma banyoları da hemoroidin gerilemesinde etkilidir.

Hemoroidal hastalığın ikinci evresinde genellikle lastik bant uygulaması, kurutucu madde injeksiyonu ya da kızılötesi ışın kullanılarak şişmiş yastıkçıklar tedavi edilebilirler. Ancak üçüncü ve dördüncü evre hemoroidal hastalıkta klasik ameliyat ile yastıkçıklar alınır ya da özel alet kullanılarak tüm yastıkçıkların bulunduğu katı daire şeklinde alınır.

Hemoroid Ameliyatı Süreci

Hemoroid ameliyatı ortalama 30 dakika sürmektedir. Bu hemoroidin ilerleme durumu ve uygulanacak yönteme göre değişiklik gösterebilir. Hemoroidal hastalığın cerrahi tedavisinde farklı yöntemler uygulanabilir. Bunlar açık hemoroidektomi, kapalı hemoroidektomi, longo yöntemi, dikişsiz hemoroidektomi, halk arasında lazerli tedavi diye bilinen radyofrekans yöntemi ile yapılabilir. Klasik yöntem neşter veya kesici başka aletler ile yapılan yöntemdir. Longo yöntemi denilen yöntemde, stapler adı verilen tek kullanımlık aletler kullanılarak hemoroide içten dikiş uygulanır. Dış kısımda dikiş yoktur. Oldukça başarılı sonuçlar alınan bu yöntemde ağrı çok azdır. Dikişsiz hemoroidektomide ise damar mühürleyici cihazlar kullanılır ve dikiş olayı olmaz. Halk arasında laserli yöntem diye bilinen radyofrekans yönteminde ise radyo dalgaları kullanılarak kesme işlemi yapılır. Kullanılacak yöntem doktor muayenesinden sonra belirlenmektedir. Tedavinin doğru yönlendirilmesi açısından hastalara kolonoskopi ile değerlendirme yapılır. Hemoroid ameliyatı olanlar bu süreci çok rahat atlattıklarını söylemektedirler.

Hemoroid ameliyatı sonrası hasta 4-5 saat sonra ayağa kalkabilmektedir. Bir gece gözlem amaçlı hastanede kalan hasta ertesi gün evine gidebilmektedir. Hemoroid ameliyatı sonrası beslenme önemlidir. Lifli yiyecekler yenmelidir, alkolden uzak durulmalı ve kabız olmamaya çalışılmalıdır.

Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye değişmektedir. Hemoroid ameliyatı kaç para diye soracak olursak, Özel Meltem Hastanesi hemoroid ameliyat fiyatlarını oldukça uygun tutmaktadır. Etik olarak fiyat belirtmek doğru olmadığından ana sayfadaki irtibat numarasını arayarak hemoroid ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …