Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Hakkındaki Tüm Cevaplar
basur1

Hemoroid Ameliyatı Hakkındaki Tüm Cevaplar

Hemoroid ameliyatı günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça kolay yapılmaktadır. Klasik yöntemlerin yanı sıra bu ameliyat lazer, stapler veya dikişsiz yöntemlerle oldukça hızlı ve ağrısız şekilde yapılabilmektedir. İlerleyen teknoloji ile hemoroidden kurtulma yolları da artmaktadır. Hangi yöntemin seçileceğini ise doktor muayenesinden sonra karar verilmektedir.

Hemoroidal hastalığın kendini belli eden bazı özellikleri vardır. Bunlardan en açık olanı kanamadır. Büyük tuvalet esnasındaki yanma ve kanama hemoroidin habercisidir. Bunun dışında makatta şiddetli ağrı, yanma hemoroidin belirgin özellikleridir.

Hemoroidin ilerlemesini tetikleyen bir takım unsurlar vardır. Düzensiz yeme alışkanlığı ve yine düzensiz tuvalet alışkanlığı bunu tetikler. Asitli içecekler, alkol ve zararlı yiyecekler hemoroidin çıkmasında etkilidir. Bunun yanında ayakta uzun süre kalma, iş gereği uzun süre oturma, obezite, hamilelik, karaciğer rahatsızlıkları, kabızlık, ishal, prostat hastalığı da hemoroidin meydana gelmesinde etkilidir. İnternette bulunabilecek hemoroid ameliyatı videoları ile hangi tip hastalıkların hemoroidi tetiklediğini de öğrenebilirsiniz.

Hemoroid ilk başta medikal yöntemlerle tedavi edilmektedir. Bu hemoroidin evresine göre değişmektedir. İlk 2 evrede hemoroid doktor gözetiminde fitil, krem, ağrı kesiciler ve oturma banyosu ile önlenebilmektedir. Skleroterapi denilen hemoroidin içine iğne ile ilaç ederken kurutma işlemi ilk evrelerde oldukça faydalı olabilmektedir. Yine hemoroidin ilk evrelerinde kullanılan bant ligasyonu, yani hemoroidin köküne lastik bant yerleştirme yöntemi ile tedavi edilebilmektedir.

Cerrahi yöntemde neşter (bistün), lazer, radyofrekans, elektrokoter gibi gelişmiş yöntemler kullanılabilir. Özellikle son dönem oldukça rağbet gören hemoroid ameliyatı lazerli yöntem ile iyileşme süresi de oldukça kısalmaktadır. Lazerli hemoroid ameliyatı izleyerek sürece tanık olmanız da mümkündür.

Hemoroid ameliyatı spinal anestezi ile yani belden vurulan bir iğne ile bel altının uyuşması ile yapılır. Uygun yöntem doktor tarafından belirlendikten sonra açık, kapalı, laser, mühür, elektrokoter, radyofrekans yöntemlerinden biriyle ameliyat yapılır. Hemoroid ameliyatı sonrası hasta 4-5 saat içinde ayağa kalkabilmektedir. Hemoroid ameliyati sonrasi beslenmeye ağızdan başlanabilir. Hemoroid ameliyati sonrasi tuvalete çıkış önemlidir. İlk çıkışta kanama ve ağrı olabilir bu doğal karşılanır. Hemoroid ameliyatı iyileşme süresi oldukça hızlıdır. Hemoroid ameliyatı sonrası bakım büyük önem arz eder. Anorektal bölge genellikle kirli bir bölge olduğundan sık sık temizlenmelidir. Doktorun vereceği krem ve ilaçlar mutlak suretle kullanılmalıdır. Yine sık sık kontrole gidilmelidir. Doktorun önereceği diyet ile beslenmeye dikkat edilmelidir.

Hemoroid Ameliyat Fiyatları

Hemoroid ameliyat fiyatları hastaneden hastaneye değişmektedir. Özel Meltem Hastanesi hemoroid ameliyatı fiyatlarını oldukça uygun şekilde tutmaktadır. Etik olarak fiyat belirtmek doğru olmadığından ana sayfadaki irtibat numarasını arayarak hemoroid ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …