Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler
hem1

Hemoroid Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Hemoroidal hastalık, halk arasında bilinen diğer adıyla basur günlük yaşantımızda oldukça rahatsızlık veren bir hastalıktır. Hemoroidal hastalığın erken teşhis ve tedavisi ileride karşılaşacağımız problemlerden kurtulmak mümkündür. Hemoroid ameliyatı öncesi ve sonrası dikkat edilecek hususlar vardır. Bilindiği gibi hemoroidal yapı oluşumunda ve sonrasında büyük acı vermektedir.

Hemoroidal Hastalık Kimlerde Görülür?

• Hamile bayanlarda
• Kabızlık sorunu yaşayanlarda
• Karaciğer rahatsızlığı olanlarda
• Ayakta uzun süre kalanlarda
• İşi gereği fazla oturanlarda
• Prostat rahatsızlığı olanlarda
• Düzensiz beslenenlerde
• Kötü tuvalet alışkanlığı olanlarda

Hemoroidal Hastalık (Basur) Nasıl Tedavi Edilir?

Hemoroidal hastalık yani basur, ilk iki evresinde medikal yöntemlerle tedavi edilebilirken üçüncü ve dördüncü evrede cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir. Hemoroidal hastalık belirtileri dahilinde mutlaka doktora başvurulmalıdır. Hemoroidal hastalığın en büyük belirtisi makattan kan gelmesidir. Acılı, baharatlı yiyecekler ve alkol tüketenlerde bu sorun oldukça yaygındır. Makatta yanma, kanama, ağrı, sızlama hemoroidin en büyük habercisi olmakla beraber mutlaka doktora başvurmak gerekir.
Hemoroidal hastalığın medikal ve cerrahi olmak üzere iki ayrı tedavi yöntemi vardır. Bunlarda medikal olanı hastalık iki evresindeyken yapılmaktadır. İlk iki evrede kremler, ağrı kesiciler, fitil ve ilaçlar kullanılmaktadır. Ayrıca aralıklarla yapılacak oturma banyoları hemoroidal bölgenin yumuşamasına ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olacaktır. Hemoroidal hastalık ikinci evresindeyken lastik bant uygulaması, kurutucu madde enjeksiyonu, kızılötesi ışın kullanımı ile tedavi edilebilmektedir.
Hemoroidal hastalık üçüncü ve dördüncü evrelerinde cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir. Cerrahi yöntem dört farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birincisi klasik yöntem dediğimiz neşter veya kesici aletler ile yapılan ameliyattır. Bu ameliyat açık veya kapalı hemoroidektomi şeklinde yapılmaktadır. Klasik ameliyat spinal anestezi altında yapıldığı için hasta belden aşağısını ameliyat süresince hissetmez.

Diğer bir ameliyat türü olan ve oldukça sık kullanılan Longo yöntemidir. Bu yöntemde stapler denilen tek kullanımlık aletler kullanılmaktadır. Stapler ile içten dikiş atılmakta, dışta herhangi bir dikiş yoktur. Dikişsiz hemoroidektomi dediğimiz diğer yöntemde dikiş atılmaz. Damar mühürleyici cihazlar ile ameliyat yapılır. Halk arasında hemoroid ameliyatı lazer yöntem olarak bilinen radyofrekans yönteminde şişmiş hemoroidal doku radyo dalgalarıyla kesilmektedir. Gelişen teknoloji ile oldukça tercih edilen bu yöntem ile iyileşme süreci de oldukça hızlıdır. Hemoroid ameliyatı olanlar bu yöntemden oldukça memnun kalmaktadırlar. Hemoroid ameliyatı videoları izleyerek bu sürece dair daha net fikirler edinebilirsiniz.

Hemoroid ameliyatı sonrası hasta 4-5 saat sonra ayağa kalkabilmektedir. Ağızdan gıda almaya başlayan hastanın ilk tuvalete çıkışı önemlidir. Hemoroid ameliyatı sonrası tuvalette ağrı ve kanama olabilir. Bu normal karşılanmaktadır. Doktorun vereceği diyet programı mutlaka uygulanmalıdır. İlgili ilaçlar, kremler kullanılmalı ve oturma banyoları mutlaka yapılmalıdır.

Hemorid Ameliyatı Fiyatlarında Uygun ve Kaliteliyi Seçin

Diğer bir soru da işin maddi yanının ne olduğudur. Hemoroid ameliyatı kaç para diye sorduğumuzda bu ameliyatın hastaneden hastaneye değiştiği unutulmamalıdır. Özel Meltem Hastanesi uyguladığı fiyat politikası ile bu ameliyatı en uygun şekilde tutmaktadır. Hemoroid ameliyatı fiyatlarını internette yayınlamak etik olarak doğru olmadığından irtibat numarası 0 212 644 22 00’ı arayarak hemoroid ameliyat fiyatları hakkında bilgi alabilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …