Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Görselleri ile Süreci Görün
page

Hemoroid Ameliyatı Görselleri ile Süreci Görün

Halk arasında yaygın bir şekilde bulunan hemoroidal hastalık bilinen adıyla basur, günlük yaşamda insanlara büyük sıkıntılar vermektedir. Hemoroid ameliyatı olanlar ise bu sıkıntıdan en hızlı şekilde kurtulmaktadırlar. Hemoroidal hastalık makat ve rektumdaki kan damarlarının şişmesi durumudur. Bu şişmeyle beraber makatta kaşınma, yanma, ağrı ve büyük tuvalet sırasında kan görülebilir. Bu belirtiler dahilinde mutlaka bir doktora görünülmelidir.

Hemoroidal hastalık ilk iki evresinde medikal yöntemlerle tedavi edilebilir. Medikal yöntemler arasında kremler, ağrı kesiciler, fitil ve oturma banyoları vardır. Ayrıca hemoroidal hastalık ikinci evresinde lastik bant uygulaması, kurutucu madde enjeksiyonu, kızılötesi ışınlarla tedavi şeklinde yapılmaktadır. Üçüncü ve dördüncü evrelerde hemoroidal hastalık cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir. Cerrahi yöntemde 4 farklı şekil vardır. Bunlardan birincisi klasik yöntem dediğimiz neşter veya kesici aletler ile yapılan ameliyattır. Diğer bir ameliyat Longo yöntemi denilen ve stapler adı verilen alet ile içten dikiş atılarak yapılan ameliyat yöntemidir. Dış kısımda dikiş olmadığı için iyileşme süreci de bir o kadar kısadır. Halk arasında hemoroid ameliyatı lazer yöntemi olarak bilinen radyofrekans yönteminde ise hemoroidal hastalık radyo dalgalarıyla kesilmektedir. İlerleyen teknoloji ile bu yöntem oldukça sık tercih edilmektedir. Hemoroid ameliyatı sonrası hasta gözlem amaçlı bir gece hastanede kalmaktadır. Hemoroid ameliyatı sonrası tuvalete çıkış ilk seferde gözlemlenmelidir. Hemoroid ameliyatı sonrası kanama ilk tuvalette görülebilir fakat bu normal sayılmaktadır. Hemoroid ameliyatına dair video ve görseller ile süreci daha yakından takip etmeniz mümkündür.

Hemoroid ameliyatı sonrası beslenme önemlidir. Doktorun vereceği diyet programı mutlak suretle uygulanmalıdır. Hemoroid ameliyatı sonrası hasta ertesi gün evine gidebilmektedir. Hemoroid ameliyatı iyileşme süreci ise uygulanacak tedavi yöntemine ve hemoroidal yapının durumuna göre değişmektedir. Ortalama 3 hafta ile 6 ay arasında bir iyileşme süreci vardır.

Hemoroid ameliyatı sonrası doktorun da tavsiyeleri ile hasta normal yaşamına dönmektedir. Hemoroid ameliyatı sonrası kabız olmamaya dikkat edilmelidir. Bunun yanında lifli gıdalar tercih edilmeli ve acılı, baharatlı yiyeceklerden, alkolden uzak durulmalıdır.
Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye değişmekle beraber Özel Meltem Hastanesi’nde oldukça uygun şekilde yapılmaktadır. Etik olarak fiyat belirtmek doğru olmadığından hemoroid ameliyatı fiyatlarını 0 212 644 22 00’ı arayarak öğrenebilir ve sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …