Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Fiyatlarını Öğrenin
acı1

Hemoroid Ameliyatı Fiyatlarını Öğrenin

Halk arasında basur olarak bilinen hemoroidal hastalık genel olarak hamile kadınlarda, kabızlık veya ishal sorunu yaşayanlarda, kronik öksürüğü olanlarda, karaciğer rahatsızlıkları, prostat sorunu yaşayanlarda, ayakta fazla kalanlarda veya iş gereği fazla oturan kişilerde görülmektedir. Bu hastalığın erken teşhisi ile önüne geçilebilmektedir. İlk iki evrede medikal yöntemlerle tedavi edilebilen bu hastalık 3. ve 4. evrede cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Hemoroid Nedir?
Hemoroid dediğimiz oluşum, makatta ve rektumda (kalın bağırsağın son kısmı) bulunan kan damarlarının şişmesi durumudur. Bu damarlar şiştiği takdirde kişi büyük bir acı çeker, tuvalet esnasında makat bölgesinden kan gelir. Bu durumun oluşmasında kötü beslenme alışkanlıkları da etkilidir. Aşırı alkol tüketimi ve fazla acılı, baharatlı yiyecek tüketmek hemoroidal hastalığı tetiklemektedir. Hemoroidal hastalık belirtileri dahilinde mutlaka uzman bir doktora görünülmelidir. İlk evrelerde hemoroidal hastalık fitil, kremler, ağrı kesiciler ve oturma banyo seansları tedavi edilebilmektedir. Hemoroidal hastalık bu evrelerdeyse doktor kontrolü ile medikal yöntemlerle bu hastalık tedavi edilebilir. 2. Evredeki hemoroidal yapıda lastik bant uygulaması, kurutucu madde injeksiyonu veya kızılötesi ışınların kullanımı ile hemoroidal yapının tedavi edilmesi yöntemleri uygulanabilir.

 
Hemoroidal Hastalığın Cerrahi Tedavisi
Hemoroidal hastalık eğer 3. ya da 4. Evreye gelmiş ise muhtemel olarak uygulanacak yöntem cerrahi tedavidir. Cerrahi yöntemde 4 farklı ameliyat şekli uygulanmaktadır. Bunlardan biri açık hemoroidektomi dediğimiz klasik yöntemdir. Bu yöntemde neşter veya keskin başka aletler ile şişmiş hemoroidal yapı alınmaktadır. Diğer bir yöntem olan dikişsiz hemoroidektomide ise damar mühürleyici cihazlar ile ameliyat dikişsiz olarak yapılmaktadır. Oldukça yaygın olan bu yöntemde iyileşme süresi de oldukça kısadır. Halk arasında hemoroid ameliyatı lazerli yöntem olarak bilinen radyofrekans yönteminde şişmiş hemoroidal yapı radyo dalgaları ile kesilmektedir. Teknolojinin imkanları ile bu yöntem oldukça başarılı sonuçlar vermekte hemoroid ameliyatı olanlar oldukça memnun kalmaktadırlar. İnternette yayınlanan hemoroid ameliyatı videoları ile sürece dair fikir edinmeniz de mümkündür.

 
Hemoroid Ameliyatı Sonrası Süreç ve Hemoroid Ameliyatı Fiyatları
Hemoroid ameliyatı sonrası hasta bir gün gözlem amaçlı hastanede kalmaktadır. Hasta 4-5 saat sonra ayağa kalkabilmekte, ağızdan beslenmeye başlayabilmektedir. İlk tuvalete çıkış gözlemlenmelidir. İlk tuvalette hemoroid ameliyatı sonrası kanama ve ağrı olabilir. Bu normal karşılanır. Doktorun vereceği ilaçlar ve öneriler ile hasta ertesi gün evine çıkabilmekte ve normal yaşamına dönebilmektedir. Hemoroid ameliyatı sonrası beslenmede doktorun önereceği diyet dikkate alınmalıdır ve mutlaka uygulanmalıdır.
Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye göre değişmekle beraber Özel Meltem Hastanesi’nde oldukça uygun yapılmaktadır. Uzman kadrosu ile Özel Meltem Hastanesi, bu ağrıyı çeken herkesin bu ameliyattan yararlanmasını sağlamaktadır. Hemoroid ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için irtibat numarası olan 0 212 644 22 00’ı arayabilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …