Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Fiyatlarında Fırsat Dönemi
shutterstock_94130974

Hemoroid Ameliyatı Fiyatlarında Fırsat Dönemi

Halk arasında basur olarak bilinen hemoroidal hastalık makat ve rektumda (kalın bağırsağın son kısmı) bulunan kan damarlarının şişmesiyle meydana gelir. Bu oldukça sancılı bir rahatsızlık olduğundan acil tedavi edilmesi gerekmektedir. İlk evrelerde medikal ve doğal yöntemlerle tedavi edilebilen hemoroidal hastalık 3. ve 4. evrelerde cerrahi ameliyat ile tedavi edilmektedir.

Hemoroidal hastalık en çok hamile kadınlarda, kabızlık ve ishal sorunu olanlarda, karaciğer, prostat rahatsızlıkları olanlarda, uzun süre ayakta kalanlarda veya işi gereği uzun süre oturanlarda, kronik öksürük sorunu olanlarda görülür. Hemoroidal hastalık kendini en çok makatta ağrı, yanma ve büyük tuvalet sırasında kan gelmesiyle belli eder. Bu belirtiler dahilinde doktor duruma göre medikal yöntemler önerebilir. Örneğin kremler, fitil ve ağrı kesiciler ile sıklıkla yapılması önerilen oturma banyoları hemoroidal oluşumun gerilemesinde etkilidir. Hemoroidal hastalık 2. evredeyken lastik bant uygulaması, kurutucu madde injeksiyonu, ya da kızılötesi ışın kullanarak şişmiş hemoroidal yapı tedavi edilebilir.

Eğer hemoroidal yapı ileri evredeyse cerrahi yöntemle tedavi etmek gerekebilir. Cerrahi yöntemde 4 ameliyat şekli mevcuttur. Bunlardan biri klasik yöntem dediğimiz açık hemoroidektomi yani neşter (bistün) ile kesi yapılarak yapılan işlemdir. Hastaya spinal anestezi uygulandığı için hasta ameliyat sırasında bir şey hissetmez. Diğer bir yöntem olan dikişsiz hemoroidektomide ise damar mühürleyici aletler ile ameliyat yapılır ve dikiş kullanılmaz. Longo yöntemi dediğimiz stapler denilen aletler ile içten yapılan dikişli yöntemde dışarıda dikiş yoktur. Oldukça tercih edilen bu yöntem ağrısız olduğu gibi çabuk iyileşebilen bir yapıdadır. Halk arasında laserli yöntem olarak bilinen radyofrekans yönteminde ise şişmiş hemoroidal dolular radyo dalgaları ile kesilmektedir. İlerlemiş teknoloji ile bu yöntem oldukça tercih edilen, sağlıklı bir yöntemdir. Hangi yöntemin seçileceğine doktor muayeneden sonra karar verecektir.

Hemoroid ameliyatı sonrası hasta bir gün hastanede gözlem amaçlı kalmaktadır. İlk tuvalete çıkış önemlidir. İlk tuvalette ağrı veya hemoroid ameliyatı sonrası kanama olabilir, bu doğal karşılanır. Hemoroid ameliyatı sonrası beslenme ağız yoluyla hemen başlayabilir bunda bir sakınca yoktur. Hasta 4-5 saat sonra ayağa kalkabilmekte yürüyebilmektedir. Ertesi gün evine gitmesinde hiçbir sakınca yoktur.

Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süreci ise yapılacak yönteme ve hemoroidin durumuna göre değişmekle beraber, kullanılacak medikal ilaçlar ve oturma banyolarıyla oldukça kısa bir süreye yayılmaktadır.

Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye göre farklılık göstermektedir. Özel Meltem Hastanesi hemoroid ameliyat fiyatlarını oldukça uygun seviyede tutmuş, bu hastalıkla zor zamanlar yaşayan insanlara ameliyat imkanı sunmaktadır. Hemoroid ameliyatı fiyatlarını öğrenmek için 0 212 644 22 00’ı arayabilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …