Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Fiyatları
page

Hemoroid Ameliyatı Fiyatları

Makattaki şişmiş kan damarları olan hemoroidler, günlük yaşamda insana oldukça fazla rahatsızlık verebilirler. Vücutta anal kanalda bulunan bu damarlar bazen anüsün dışında da hissedilebilirler. Dışarıya çıkmış hemoroidlere prolabe olmuş hemoroidler denmektedir. Hemoroidlerin en temel belirtisi anal bölgedeki kaşınma, yanma ve kan gelmesi şeklindedir. Büyük abdest yapımında ya da gaz çıkarma durumunda iç çamaşırlarda kan görülebilir. Hemoroidlerin en büyük nedenlerinden biri kabızlıktır. Bağırsağı boşaltmak adına ıkınma ve bu vesileyle zorlama anal kanaldaki damarlarda basınca neden olmaktadır. Bu basınç ile damarlar büyüyüp hemoroidin oluşmasına sebep olmaktadır. Hamile kadınlarda doğum sonrası hemoroid sıklıkla görülür.


Hemoroidlerin oturma banyosu, diyet, fitil, melhemler, ağrı kesiciler, iğne ile kurutma, lastik bant ile bağlama gibi medikal tedavileri mevcuttur. Fakat hemoroid kronik bir hale gelmişse ve dışarı sarkacak kadar ilerlemişse cerrahi ameliyat mutlaka yaptırılmalıdır. Günümüzde gelişen teknoloji ile cerrahi ameliyat oldukça rahat bir şekilde yapılmaktadır. Hemoroid ameliyatı açık veya kapalı olmak üzere iki şekilde yapılabilmektedir. En çok bilinen bu türde varisleşmiş damar pakeleri kesilip çıkarılmaktadır ve kalan kısım dikilmektedir. Bu en çok bilinen türdür. Stapler hemoroidektomi (dikişsiz) denilen yöntemde ise anal bölgedeki bozulmuş olan tabaka alet ile alınmaktadır. Burada stapler denilen cihaz kendisi kesmekte kendisi dikmektedir. Dikişi içten yaptığı için dışarıda bir şey yoktur ve çok çabuk iyileşir. Diğer bir yöntem olan lazerle ameliyat ise oldukça yaygındır ve ağrı az olur. Fakat dokuda yanık meydana gelebileceğinden iyileşme süresi bir miktar uzayabilir.

 
Ameliyatta ne kadar dokunun çıkarılacağı doktorun uzmanlığına ve göz kararına bağlıdır. Çok fazla doku çıkarılırsa makat darlığı gelişme riski artabilir. Cerrah kesilip dikilen yerleri iyi hesaplamalı, iyileşme sürecini, nasırlaşma ve büzüşme durumunu göz önünde bulundurmalıdır. Ameliyat ile kanal örtüsündeki sağlam yerler bırakılır ve şişmiş kısımların çoğu alınır. Hemoroid ameliyatı sonrası bir gün hastanede kalınması istenir. Spinal anestezi ile yapılan ameliyat sonrası bacaklarda 3-4 saatlik bir hissizlik meydana gelecektir. Hemoroid ameliyatı sonrası beslenmede herhangi bir sıkıntı yoktur. Ameliyattan sonra hasta ağızdan beslenmeye başlar. Ameliyattan sonra 4-5 saat içerisinde hasta ayağa kalkabilmektedir. İlk idrara çıkış önemlidir ve takip edilmelidir. İlk idrarda zorluk çekilebilir. Dışkılama esnasında hafif ağrı ve kanama olabilir. Bu normal kabul edilir. Dışkılama sonrasında sıcak su banyosu yapılmalıdır. Bu hastayı rahatlatacaktır. Hasta ertesi gün evine gidebilmektedir.

 
Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye değişmektedir. Özel Meltem Hastanesi’nde hemoroid ameliyatı oldukça uygun bir şekilde yapılmaktadır. Etik olarak internette fiyat belirtmek doğru olmadığından irtibat numarası olan 0 212 644 22 00 arayarak hemoroid ameliyatı fiyatı hakkında bilgi alabilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan her soruyu sorabilir ve anında yanıt alabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …