Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı En İyi Hastane Koşullarında
ağrı2

Hemoroid Ameliyatı En İyi Hastane Koşullarında

Hemoroidal hastalık insanları sosyal yaşamında oldukça olumsuz etkileyen bir rahatsızlıktır ve tedbir alınmadığı takdirde büyük sıkıntılara neden olmaktadır. Hemoroidal hastalık, makatta ve kalın bağırsağın sonunda yani rektumdaki kan damarlarının şişmesi durumudur. Bu damarların şişmesi ile makatta kanama, kaşıntı ve şiddetli ağrı durumları olur. Bu belirtiler görüldüğü takdirde hemen uzman bir doktora görünülmelidir. Hemoroidal hastalık ilk evrelerde medikal yöntemlerle tedavi edilebilmektedir.

Hemoroidal hastalık 4 evreden oluşmaktadır. İlk iki evrede yapılacak olan doktor tavsiyesi ile kremler, fitil ve ağrı kesiciler ile oturma banyolarıdır. İkinci evredeki hemoroidal hastalık için lastik bant uygulaması, kurutucu madde injeksiyonu ya da kızılötesi ışın kullanılarak şişmiş yastıkçıklar tedavi edilebilmektedir. 3. Ve 4. Evredeki hemoroidal hastalılar cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir.

3.4 ve 4. Evredeki hemoroidal hastalıklar için 4 ayrı tedavi yöntemi vardır. Bunlar klasik yöntem dediğimiz neşter ile yapılan ameliyat, Longo yöntemi dediğimiz stapler denilen alet vasıtasıyla içten dikişli olarak yapılan ameliyat, dikişsiz hemoroidektomi deidğimiz damar mühürleyici aletlerle yapılan ameliyat ve halk arasında hemoroid ameliyatı lazerli tedavi olarak bilinen radyofrekans yöntemidir. Lazerli tedavi denilen denilen ve son yıllarda oldukça sık uygulanan radyofrekans yöntemi ile şişmiş damarlar radyo dalgaları ile kesilmektedir.

İyileşme süresi oldukça hızlı olmakla beraber oldukça başarılı bir yöntemdir. Hemoroid ameliyatı sonrası hasta bir gece gözlem amaçlı hastanede kalmaktadır. Hemoroid ameliyatı sonrası beslenmede sorun yoktur, hasta ameliyat sonrası ağızdan beslenebilmektedir. İlk tuvalete çıkış önemli olduğundan uzman doktor bunu gözlemler. İlk tuvalete çıkışta ağrı ve kan olabilir. Bu normal karşılanır. Hemoroid ameliyatı sonrası kaşıntı olması da doğaldır. Hasta ertesi gün evine çıkabilmektedir. Hemoroid ameliyatı iyileşme süreci yönteme göre değişmekte olup genel olarak hemoroid ameliyatı olanlar bu süreci çok rahat atlatmaktadırlar.

Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye değişmekle birlikte Özel Meltem Hastanesi’nde oldukça uygun şekilde yapılmaktadır. Hemoroid ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız irtibat numarası olan 0 212 644 22 00’ı arayabilirsiniz. Ayrıca sağ tarafta sizler için ayrılmış formu doldurarak hemoroid ameliyatına dair aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …