Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyatı Bayan Cerrahlar ile Uzman Ellerde
080120131141157557580_2

Hemoroid Ameliyatı Bayan Cerrahlar ile Uzman Ellerde

Hemoroid ameliyatı oldukça ciddi bir ameliyat olup konusunda uzman cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Hafife alınmayacak olan hemoroidal hastalık halk arasında basur olarak bilinmektedir. Bu hastalık makat ve kalın bağırsağın son bölümü olan rektumdaki kan damarlarının şişmesi durumudur ve oldukça acı vermektedir. Hemoroidal hastalık gebelikte, prostat, karaciğer rahatsızlıkları olanlarda, ayakta fazla duranlarda, uzun süre oturanlarda, kronik öksürüğü olanlarda, kabızlık, ishal durumlarında, kötü beslenme alışkanlıklarında kendini belli etmektedir. Hemoroid hastalık günümüzde oldukça yaygın olup 3 kişiden 1’inde mutlaka görülmektedir.


Hemoroidal hastalığın tedavisinde ilk evrelerde medikal yöntemler kullanılmakla beraber 3. ve 4. evrelerde cerrahi ameliyat gerekmektedir. Hemoroidal hastalığın en büyük belirtisi büyük tuvalet sırasında makattan kan gelmesidir. Büyük bir acı ve yanma ile mutlaka doktora başvurulmalıdır. 1. ve 2. evrede hemoroidal hastalık ilaçlar, kremler, fitil ve oturma banyo seansları ile tedavi edilebilir. 2. evrede uygulanacak olan lastik bant uygulaması, kurutucu madde injeksiyonu ve kızılötesi ışınlar ile hemoroidal hastalık tedavi edilebilmektedir.

3. evreden sonra hemoroidal hastalık cerrahi yöntemlerle tedavi edilmektedir. Cerrahi yöntem de 4 farklı şekil vardır; bunlardan biri klasik ameliyat dediğimiz açık hemoroidektomidir. Neşter veya kesici aletler kullanılarak yapılan bu ameliyat esnasında hastaya spinal anestezi yapıldığı için hasta belden aşağısını hissetmez. Ameliyat esnasında şişmiş hemoroidal yapı alınır sağlam yerler bırakılır. Diğer bir yöntem olan Longo yönteminde stapler adı verilen tek kullanımlık aletler ile içten dikiş atılır. Dışta herhangi bir şey yoktur. Oldukça sık tercih edilen bu yöntem başarılı sonuçlar vermektedir. Dikişsiz hemoroidektomi denilen diğer bir yöntemde damar mühürleyici cihazlar kullanılır, dikiş olmaz. İyileşme hızlı olduğu gibi oldukça sağlıklı bir yöntemdir. Halk arasında hemoroid ameliyatı lazer yöntemi olarak bilinen radyofrekans yönteminde ise radyo dalgaları ile hemoroidal yapılar kesilmektedir. Teknolojinin de gelişmesiyle birlikte oldukça sık tercih edilen bir yöntem durumundadır. Hemoroid ameliyatı olanlar bu süreci oldukça rahat atlatmaktadırlar.

Hemoroid ameliyatı sonrası hasta 4-5 saat sonra yürüyebilmektedir. Hemoroid ameliyatı sonrası kanama ilk tuvalette görülebilir. Bu doğal karşılanır. Hemoroid ameliyatı sonrası beslenme ise oldukça önemlidir. Doktorun vereceği diyet programı mutlaka uygulanmalıdır. Hasta ilk gün gözetim amacıyla hastanede kalmaktadır. Ertesi gün ise evine çıkabilir.

Hemoroid ameliyatı fiyatları ise hastaneden hastaneye değişmektedir. Hemoroid ameliyatı oldukça önemli bir ameliyat olduğu için uzman kadronun önemi unutulmamalıdır. Özel Meltem Hastanesi uzman bayan cerrahları ile bu sıkıntıyı yaşayan herkesin ameliyat olmasını sağlamaktadır. Hemoroid ameliyatı fiyatlarını irtibat numarası olan 0 212 644 22 00’ı arayarak öğrenebilir, sağ taraftaki formu doldurarak aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …