Anasayfa / Genel / Hemoroid Ameliyat Fiyatları

Hemoroid Ameliyat Fiyatları

Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid, toplumdaki insanların en az üçte birinde bulunan bir rahatsızlıktır. Hemoroid makat ve rektumda bulunan damarların genişlemesidir. Bu damarların genişlemesi ile bazen damarlar dışarı kadar çıkabilmektedir. Hemoroid ameliyatı nedir diye sorarsak, hemoroid ameliyatı şişmiş ve hatta dışarı çıkmış bu hemoroidal yapıların alınması işlemidir. Hem içte hem de dışta hemoroidal hastalık meydana gelebilmektedir.

Hemoroidal Hastalık Neden Olur?

Hemoroidal hastalığın başlıca nedeni bölgeye yapılan yüksek basınçtır. Fazla ayakta kalmak, fazla oturmak da hemoroidal hastalığı tetiklemektedir. Karın içi basıncı arttıracak faktörler hemorodal hastalığın ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Bu faktörler arasında kabızlık, şişmanlık, hamilelik, prostat hastalığı, kronik öksürük, ağır kaldırma gibi etmenler bulunmaktadır. Bu tip etmenler karşısında alınacak tedbirler hemoroidal hastalığın ortaya çıkmasını engelleyecektir.

 
Hemoroid (Basur) Belirtileri Nelerdir?

Halk arasında basur denilen Hemoroidal hastalığın ortaya çıkma belirtilerinin en belirgini dışkılama (büyük tuvalet) esnasında kanama olmasıdır. Bir diğer belirtisi de şişmiş damarlı yapıların dışkılama sırasında dışarı doğru çıkması, elle hissedilebilecek duruma gelmesidir. Bu şişlikler ilk evrelerde içeri doğru itilebilmektedir. Anal bölgede yanma, kaşıntı da yine diğer belirtilerdendir. Hemoroidal damarlar normalde yapması gereken işlevi yapamadığı zaman bölge hijyeni kaybeder. Makat bölgesinin tam kapanmaması sonucu akıntı meydana gelir. Buna bağlı olarak da kaşıntı oluşur. Yine makat bölgesindeki şiddetli ağrılar hemoroidal hastalığın en yaygın belirtisidir. İleri evrede hemoroidler makattan dışarı sarkmakta ve geri içeri itilememektedir. Bu noktada hemoroid içeri itilemediği gibi büyük acı verir.

 
Hemoroidal Hastalığın Tedavisi

Hemoroidal hastalık ilk evrelerde medikal yöntemlerle kontrol altına alınabilmektedir. Bu medikal yöntemlerden biri doktorun tavsiye ettiği oturma banyosudur. Günde birkaç kez 10’a dakikalık periyodlarla yapılacak olan oturma banyosu bölgeyi rahatlatmaktadır. Büyük tuvaleti yaparken ıkınmadan zorlamadan kaçınılmalıdır. Krem, fitil, flebotropik ilaçlar da makat bölgesindeki damarlarının kan akımını kontrol altına alır. Aşırı şişmeyi önlerler ve hastalığın normal boyutta kalmasını sağlarlar.

 
Cerrahi Tedavi Süreci Nasıldır?

4. sayfa denilen ileri safhada yapılacak işlem cerrahi ameliyattır. Ameliyat 4 ayrı yöntem ile yapılabilir. Uzman cerrah duruma göre en uygun yöntemi seçecektir. Bu yöntemlerin genel olarak birbirinden pek üstünlükleri yoktur. Ameliyatta temel olarak yastıkçık denilen hemoroidal yapı kesilmektedir. Meydana gelen açıklıklar dikilir. Kesme işlemi neşter, lazer, radyofrekans ve elektrokoter vasıtası ile yapılabilir. Lazer ve radyofrekansta dokuda yanık meydana gelebileceğinden iyileşme süresi biraz uzayabilmektedir. Bu ameliyat ile kanal örtüsündeki sağlam yerler bırakılarak şişmiş kısmın çoğu alınır.

 
Hemoroid ameliyatı sonrası iyileşme süresi uzun değildir. Hastanın ilk gün hastanede kalması istenir. Hasta 4-5 saat sonra ayağa kalkıp yürüyebilmektedir. Ertesi gün hasta evine gidip normal yaşantısına dönmektedir.
Hemoroid ameliyat fiyatları ise hastaneden hastaneye farklılık gösterebilir. Özel Meltem Hastanesi en uygun koşullarla bu ameliyatı yapmaktadır. Etik olarak internette fiyat belirtmek doğru olmadığından irtibat numarası olan 0 212 644 22 00’ı arayarak veya sağ taraftaki formu doldurarak hemoroid ameliyatı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu Haberimizi Okudunuz mu?

botoks-hemoroid

Botoksla Fissür (Makatta Çatlak) Tedavisi

Makat çatlağı (Anal fissür) bayanlarda daha sık görülen makat bölgesinin en ağrılı hastalıklarından biridir. Bayanlarda …